FALKEN VÍTĚZ TESTU ADAC

 

🥇Falken potvrzuje svůj stálé působivější výkon posledních let a s modelem AZENIS FK510 se pyšní titulem vítěze renomovaného ADAC testu letních pneumatik 2021. Zanechává tak za sebou konkurenční modely, jako například Continental PremiumContact 6 či Michelin Primacy 4.🥇

„Dobré“ hodnocení prestižního testu ADAC pro letní sezonu 2021 vychází z „vysoce doporučeného“ hodnocení Touring Club Švýcarsko (TCS) a Rakouského automobilového klubu (ÖAMTC). Při testech letních pneumatik byly testovány pneumatiky 225/50R17, vhodné pro řadu vozidel střední třídy, jako jsou Audi A4 nebo Volkswagen Passat.

Ve vyhodnocení německého testu ADAC získal Falken první příčku se skóre 2.1 kde vyhrál svou "vyvážeností“ a „špičkovými hodnotami“ na mokré i suché vozovce. V hlavním kritériu chování na mokru, byly všechny pneumatiky podrobeny různým zkouškám, jako je brždění, podélné a příčné aquaplaningy, ovladatelnost a  boční vedení pneu. Zde Falken dosáhl skóre 2.0 (dobrý). Tyto výsledky tvořily 40% celkového skóre (ADAC, 2021).

falken adac test

Za ovladatelnost a brždění na suchu, dosáhl Falken hodnocení nejlepší hodnotou „Dobrý+ “ s 1.9 bodu. V testu opotřebení a jízdě na mokru získal FALKEN nejlepší hodnotu 2.0 bodu „DOBRÝ+“. V kategorii hluk dosáhl Falken nejnižší možné hodnoty a to 2.8 bodu. U ostatních kritérií, jako je mimo jiné  spotřeba paliva, byla hodnota každého hodnocení konkurenceschopná a zajistila tak Falkenu první příčku (ADAC, 2021).

🏆Gratulujeme Falken Tire a jsme pyšní, že můžeme být výhradním dovozcem značky Falken pro Českou republiku! Podrobný výsledek testu si můžete prohléhnout zde.

 

adac tabulka falkenZdroj data: (ADAC, 2021)